Facebook Sohbete Yeni Özellik Geliyor

Canlı yayın ve toplu görüşme servislerini geliştiren Facebook sohbet alanına yeni özellikler eklemeyi planlıyor.

Facebook tüm dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılırken özellikle sisteme yapılan iyileştirmeler kullanım oranlarını daha da arttırıyor. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan son paylaşımlarda ise özellikle sohbet alanında toplu video görüşmelerine yönelik ciddi bir atılımın yapılacağı belirtildi. Öyle ki Skype gibi toplu video görüşme imkânı sunan uygulamalara karşı alternatif yaratmak isteyen Facebook bu konuda kısa süre içerisinde yeni bir güncelleme yayınlayacak.

Facebook Dünyaya Hakim Olacak

Gelecek güncellemeyle birlikte Facebook sohbet ve önemi üzerinden de kullanıcılara toplu görüşme yapabilmesi mümkün olacak. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yapılacak güncellemem özellikle Facebook kullanım oranlarının artması ve toplu görüşme yapmak isteyen kişiler için alternatifin yaratılması adına oldukça önemli. Şimdiye kadar konu ile ilgili sınırlı bilgiler elde edilmiş olsa da özellikle toplu görüşmelerin yapılacağı kesin bir şekilde görülebiliyor.

Konu ile ilgili yapılan paylaşımlarda kısa süre içerisinde yeni özelliğin kullanıma sunulacağı ifade edilirken, bu yeni özellik kapsamında kişilerin kaç kişiye kadar destek alabileceği ve görüşmelerin maksimum kaç kişiyi destekleyeceği merak ediliyor. Öyle ki bu tip uygulamalardaki en önemli detay kişilerin uygulamayı kullanırken kendisine sunulan sınırlamalar. Bu tür konularda da Facebook'un beklentileri karşılaması halinde toplu görüşmelerde artık yeni Facebook özelliği daha fazla kişi tarafından kullanılabilir.