Facebook Messenger’a Sekmeler Geliyor

Facebook Messenger için yapılan son paylaşımlarda özellikle uygulamanın yapılacak güncellemeler ile daha pratik bir kullanıma sahip olacağı belirtildi.

Sohbet ve mesajlaşma konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan Facebook Messenger yapılacak yeni güncelleme ile birlikte çok daha kullanıcı odaklı çalışacak. Açıklamalara göre güncelleme sonrasında uygulamada üç farklı sekme açılacak ve bu sekmelerde kullanıcıların daha hızlı bir şekilde istediği alanlara ulaşması sağlanacak.

Özellikle hızlı mesajı açma noktasında kullanıcıları çok daha tatmin edecek bir çalışma üzerinde duran Facebook Messenger yönetimi, hızlı mesajlaşma imkanı sağlayacak yeni özelliklerini farklı sekmeler üzerinden sunacak. Bu durum kişilerin istediği zaman daha hızlı bir şekilde kişilere ulaşmasını sağlayacak.

Güncellemede Neler Var?

Üstelik yapılacak güncellemede en önemli yenilik sadece yeni açılacak sekmeler olmayacak. Bu sekmelerin dışında kullanıcıların tasarım ve hız açısından da ciddi bir performans elde edeceği belirtiliyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerden itibaren telefonlara güncelleme ile sunulacak yeni özellikler, kullanıcıların cazip bir uygulamaya sahip olması noktasında ciddi bir avantaj yaratacak.

Yapılan açıklamalarda yeni tasarım ve değişiklikler ile ilgili detaylar paylaşırken kullanıcılara 3 sekme üzerinden kişiler, hızlı arama, kamera tuşu ve oyun bölümlerinin sunulacağı belirtildi. Bu bölümlere direk ana sayfa üzerinden erişebilecek olan kişiler, o anki ihtiyaçlarına göre sekmeler arasında geçiş yapabilecek ve böylece kişiler kendi adına durumu daha kolay bir hale getirebilecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında Facebook Messenger'ın yeni halinin çok daha dikkat çekecek çekeceği net bir şekilde görülüyor.