Facebook Kullanıcılara Sürpriz Yapabilir!

Bloomberg'de yer alan bir rapora göre Facebook'un 13-15 inç dokunmatik ekran, geniş açılı kamera ve mikrofonlu bir cihazda çalıştığı belirtildi.

Facebook uygulamasının daha kapsamlı bir şekilde hizmet verebilmesi adına gelişmeler sürüyor. 360 derece kamera desteği kullanmayı düşünen Facebook, buna ek olarak, bazı AI teknolojisini de uygulamaya ekleyebilir. En yeni haberler, Facebook'un AI asistanı Ozlo'ya konuşma gibi yenilikler sosyal ağa eklenebilir.

Özel Bir Cihaz Gelebilir

Facebook için aynı zamanda özel bir cihazın geliştirilebilmesi de mümkün. Google Echo gibi cihazlarla mücadele edebilecek durumdaki bir cihaz, Facebook’un satışlarını ve kullanım oranlarını da arttırabilir.

Geçtiğimiz ay içerisinde dahi Facebook’un kullanıcıların mevcut bileşenlerini kolayca takas edebilecekleri bir "modüler elektromekanik aygıt" için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) bir patent başvurusu yaptığı görülmüştü. Tüm bu haberler göz önünde bulundurulduğunda ise Facebook’un yeni bir cihaz hazırlığında olduğunu söylemek oldukça mümkün. Cihazlar gelecek yılın F8 geliştirici konferansında duyurulacak gibi görünüyor.