Facebook Kriz Anında Yardım Topluluğunu Aktif Hale Getirecek

Kriz anlarında kullanıcılara sağladığı desteği geliştirmek isteyen Facebook, yeni yardımlaşma desteklerini Facebook'a ekleyeceğini duyurdu.

Özellikle geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük afetlerde kullanıcıların güvenli olduğunun paylaşılmasını sağlayan yeni özelliği ile oldukça önemli bir sosyal sorumluluğunu yerine getiren Facebook, kriz sonrasındaki kritik süreç içerisinde de etkin bir rol almak istiyor.

Facebook için paylaşılan son bilgilerde yardım topluluğu adı verilen yeni bir servisin Kullanıma sunulacağı ve bu servis sayesinde kullanıcıların birbirine gıda gibi farklı alanlarda yardım yapabileceği belirtildi.

Yardımlaşmaya Katkı Sağlayacak

Yapılan bu paylaşımlar kısa süre içerisinde oldukça dikkat çekerken, kullanıcıların birbirine gıda, su ya da barınma gibi ihtiyaçların karşılanması noktasında yardım edebilmesi mümkün olacak. Facebook tarafından sunulan bu özellik yardım alınmasının yanı sıra zor durumda olan kişilere yardım etmek isteyenlere de önemli bir fırsat sunacak. Bu açıdan her ne kadar istenmese de olası bir kriz anında kişilerin hazır olması ve sosyal ağ üzerinden hem birbiriyle iletişim kurup hem de yardım alabilmesi oldukça önemli.

Konu ile ilgili yapılan ilk paylaşımlarda özellik oldukça dikkat çekerken bu özelliğin kullanılabilmesi adına kullanıcıların Facebook ayarları üzerinden gerekli işlemlerini yapması gerekiyor. Özelliğini aktif hale getirilmesi ile birlikte olası bir kriz anında Facebook'un bu yeni yardım topluluğundan faydalanılması mümkün olacak.