Facebook Canlı Yayınlarda Çeviri Yapacak

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya Facebook için yeni bir hamle daha geliyor. İşte detaylar.

Facebook canlı yayın özelliğini daha da geliştirmek isterken özellikle farklı dillerdeki canlı yayınlara katılımların sağlanabilmesi adına altyazı özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Özellikle başarılı bir şekilde altyazı özelliğinin canlı yayınlar servisine entegre edilmesi halinde daha geniş kitleler tarafından Facebook canlı yayınlarının takip edilmesi ve izlenebilmesi mümkün olacak.

Heyecan Yarattı

Özellikle dünya genelinde farklı platformlarda kullanılan Facebook için canlı yayın servisleri şu anda en önemli özelliklerden birisi durumunda. Anlık olarak bilgi paylaşılması, haberin duyurulması ya da önemli gelişmelerin takipçilere sunulması adına büyük bir avantaj sağlayan canlı yayınlar servisi için yapılacak yeni güncelleme durumu daha da cazip hale getirecek.

Özellikle anlık altyazı ekleme özelliğini sisteme entegre edecek olan Facebook yönetimi, çok önemli bir gelişmeyi de Facebook için sunmuş olacak. Öyle ki normal videolarda altyazı imkanı olsa da canlı olarak yayınlanacak videolardaki seslerin anlaşılması ve anlık olarak alt yazıya dökülmesi oldukça zor bir işlem. Fakat bu durumu cazip bir hale getirmek için yoğun bir şekilde çalışan Facebook yönetimi şimdiden bu konuda başarılı sonuçları almış durumda.

Konu ile ilgili yapılan son paylaşımlar sonrasında yeni özellik oldukça dikkat çekerken önümüzdeki günlerde yeni güncellemenin sunulacağı ve özelliğini resmen kullanımda olacağı ifade edildi.