Facebook 2 Milyar Kullanıcıyla Rekor Kırdı

Mark Zuckerberg, yaptığı yeni açıklamayla Facebook sisteminde iki milyar kullanıcı sayısının aşıldığını söyledi.

Facebook’un Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mark Zuckerberg yaptığı açıklamalar ile yeniden dünyanın gündeminde yer almayı başardı. Facebook u kurduktan sonra çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı hakimiyeti altına almayı başaran Mark Zuckerberg bu konuda hızlı bir gelişim içerisinde. Öyle ki yapılan resmi açıklamalara göre şu anda Facebook ekosisteminde 2 milyar kullanıcı sayısını ulaşılmış durumda.

Yükseliş Hızlanıyor

Dünya iletişiminde ilerleme sağladığını söyleyen Mark Zuckerberg, özellikle tüm dünyayı birbirine yakınlaştırmak adına önemli bir adım attıklarını ve 2 milyar kullanıcı sayısını ulaşmalarını kendileri için büyük bir mutluluk sağladığını belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalar yazılı bir şekilde yapılırken özellikle 800 milyon kişinin özellikle her gün beğen tuşunu kullandığı ve 175 milyon kişinin de sevgi tuşunu kullandığı ifade edildi. Sadece beğeni gibi Facebook'taki özel bölümler dahi her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu bakımdan özellikle Facebook'un günümüzdeki yerinin çok büyük olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Facebook Tarihi

13 yıl önce kurulan ve insan hayatına dahil olan Facebook 5 yıl önce bir milyar kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı. Özellikle kuruluşunun 8. yılında 1 milyar kullanıcı sayısını aşmayı başaran Facebook, aradan geçen 5 yılın ardından bir milyar kullanıcıya daha ulaşmayı başardı ve daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydetti.