Everton'ın Cenk Tosun'a güveni tam!

Everton Teknik Direktör Sam Allardyce, Cenk Tosun'dan umutlu olduklarını ve artık hücum yönünün rakipler için daha büyük tehdit oluşturacağını söyledi.

Teknik Direktör Sam Allardyce, geçtiğimiz günlerde dudak uçuklatan bir fiyatla Everton'a transfer olan Cenk Tosun'a müjdeli haberi verdi. Allardyce, Tottenham ile oynanacak karşılaşmada Cenk Tosun'un kadroda olacağını söyledi.

Ligin 23. haftasında yarın 20:30'da Tottenham ile yapılacak maç öncesi gazetecilere konuşan Allardyce, Beşiktaş'tan geçen hafta transfer edilen Cenk Tosun hakkında da açıklama yaptı.

Cenk kendini kanıtlamak istiyor

Milli oyuncunun kendini hemen kanıtlama arzusunda olduğunu belirten 63 yaşındaki teknik adam, "Cenk, performansıyla etki yapmak istiyor. Yarın Tottenham karşısında kadroda olacak" dedi.

"Hücum yönümüz, rakipler için daha büyük tehdit oluşturacak"

Cenk Tosun'un takımın hücum gücüne katkı sağlayacağını düşündüğünü söyleyen Allardyce, "Umarım yarın istediği gibi hızlı bir başlangıca imza atar ve her zamanki performansını sahaya yansıtır. Onun sayesinde hücum yönümüz, rakipler için daha büyük tehdit oluşturacak. Ara transfer sezonunda gelerek yeni bir takıma alışmak kolay değildir. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor" şeklinde konuştu.

Cenk'ten umutlu

Cenk'in performansından umutlu olduğunu kaydeden Allardyce, "Buraya gelmeyi çok istedi. Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam eden bir takımdan Premier Lig'e geldi. Kendini futbola adamış birisi ve oynama iştahını umarım sahaya yansıtır" değerlendirmesinde bulundu.