Eskişehir'de Fetih El Şam operasyonu: Teröristin evinden Gülen kitabı çıktı

Eskişehir'de Fetih El Şam terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalanan 9 teröristin birinin evinde Gülen'in kitabı bulundu.

Eski ismiyle El Nusra olarak bilinen Fetih El Şam terör örgütüne yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon kapsamında 9 şüpheli ele geçirildi. P şüpheliden birinin evinde ise Fetullah Gülen'in bir kitabı bulundu.

Eskişehir'de, eski adı El Nusra olan terör örgütü Fetih El Şam'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 zanlıdan birinin evinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yazdığı kitap bulundu.

"İnancın Gölgesinde" adlı kitabı ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şubesi ekiplerince önceki gün kent merkezinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan ve evlerinde arama yapılan 9 zanlıdan B.Ö'nün ikametinde, çeşitli örgütsel doküman ile FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "İnancın Gölgesinde" adlı kitabı ele geçirildi.

Zanlılar Adalet Sarayına getirildi

Polisin, kentte Fetih El Şam terör örgütünün deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda, "Örgüte eleman temin etmek ve bu şahısları sözde cihat etmek amacıyla çatışma bölgelerine göndermek" gibi illegal eylemlere yöneldikleri tespit edilen zanlılar E.A, F.A, B.A, B.Ö, B.Ö, H.A, M.A, Y.Ö. ile M.D. geniş güvenlik önlemleri altında Adalet Sarayına getirildi.

AA