Esed rejimi bu sözlerle muhaliflere meydan okudu!

Suriye Başbakanı Hamis; Esed rejiminin İdlib'i ele geçireceğini, bundan sonraki her savaşı kazanacaklarını söyledi.

Suriye Başbakanı İmad Hamis, muhaliflerin elindeki İdlib vilayetinin yakında Suriye devlet egemenliğine geri döneceğini söyledi. Hamis, bundan sonra muhalifler karşısındaki her savaşı kazanacaklarını, İdlib’in tekrar Suriyelilerin olacağını, bu savaşta Suriye’nin kazandığını ve bundan sonra da hep rejimin kazanacağını söyledi.

Öte yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının yapıldığı bölgelere askeri sevkiyat sürüyor.

Güvenlik önlemleri artırıldı

Türkiye'nin farklı kentlerindeki birliklerden Suriye'deki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının gerçekleştirildiği bölgelere sevk edilen zırhlı araç ve personellerin sevkiyatı sürüyor. Güvenlik önlemleri eşliğinde Kilis'e ulaşan askeri konvoy, Öncüpınar Sınır Kapısı ve Elbeyli bölgesinden Suriye tarafına geçiş yapıyor.

Halk ve esnaf tedirgin

Suriye ve Rusya’nın İdlib yakınlarını bombalamaya başladığı, Rusya, Türkiye ve İran’ın durumunu görüşmek üzere Tahran’da toplanmasından bir gün önce İHA şehir halkının nabzını tuttu. Şehirde sükunet hakim olurken, halkın ve esnafın tedirgin olduğu görüldü.