Esed güçleri Lazkiye ve idbil kırsalına havadan saldırdı: 1 çocuk öldü

Esed güçleri Lazkiye ve İdbil kırsalına saldırı düzenledi. Esed güçlerinin saldırılarında en az 10 kişinin yaralandığı ve 1 çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi.

Suriye’de rejim güçlerinin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad ile İdbil kırsalına düzenlediği hava destekli saldırılarda 1 çocuk yaşamını yitirirken en az 10 kişi de yaralandı.

Suriye’deki hakim rejim Esed’e ait olan birlikler, Türkmendağı'ndaki İsapınarı, Kelez ve Yamadi köylerini top ve füzelerle vurdu.

Esed’in saldırısıyla ilgili yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Esed rejimine bağlı güçler, Cebel Ekrad'da bulunan Et-Tüffahiye köyü ile İdlib'in Cisr eş-Şuğur ilçesi kırsal Bdema köylerine bu sabah saatlerinde hava destekli saldırı düzenledi.

Bdema köyünde yaşayan yaklaşık 8 yaşlarında bir kız çocuğunun yaşamını yitirdiği hava destekli saldırıldarda en az 10 kişi de yaralandı.

Bölgede meydana gelen çatışmalar bazı zamanlar daha da alevlenirken Türkmendağı ve Cebel Ekrad’da 5 rejim askerinin öldürüldüğü, Suriye ordusuna ait olduğu tespit edilen bir tankın da imha edildiği bildirildi.
AA