Erdoğan'dan Fransız gazeteciye tarihi ayar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine sorulan DEAŞ'la ilgili soruya verdiği cevap ders niteliğindeydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız bir gazetecinin "DEAŞ'la pazarlık yaptınız mı?" ve "Suriye'ye silah gönderdiğiniz için pişman mısınız?" şeklindeki sorularına çok sert cevap verdi.

"FETÖ ağzıyla konuşuyorsun"

Fransa'nın France 2 kanal muhabirinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorduğu "Neden Suriye'ye silah gönderdiniz? Türkiye'nin selefi grupları desteklemesi için ne diyorsunuz?" sorusuna Erdoğan, "Sorunuzu anlamadım, Suriye'ye kim silah gönderdi? FETÖ ağzıyla konuşuyorsun" şeklinde cevap verdi.

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

"Suriye'ye kim silah gönderdi? Sen FETÖ ağzıyla konuşuyorsun. Çünkü o operasyonu yapanlar FETÖ'nün savcılarıydı. Şu anda onlar içeride, hapisteler şu anda ve operasyon yaptılar. İstihbarat teşkilatlarının bu tür operasyonlara yönelik, kamyonlarla silah taşıma vesaire gibi, nereye neyi taşıyacağı gibi yetkileri, hakkı vardır. Sen bana bu soruyu böyle soruyorsun da Amerika'nın 4 bin tır Suriye'ye şu anda getirmiş olduğu silahları niye sormuyorsun? Gazetecisin ya! Bunları niye yazmıyorsun. Sorularınızı sorarken bu noktada hassas olun. Bunları kolay kolay yutacak birisi yok. FETÖ ağzıyla konuşmamayı da öğrenin."