Erdoğan: “Türkiye, Irak ve Suriye’deki her gelişmede olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütleri ile mücadelede istikrarlı olunacağını belirterek, Irak ve Suriye’deki her olayda Türkiye’nin yer alacağını söyledi.

Muhtarlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütleri ile mücadelede istikrarlı olunacağını belirterek, Irak ve Suriye’deki her olayda Türkiye’nin yer alacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirdiği konuşmada terör örgütleri ile Türkiye’nin mücadelesine değindi. Türkiye’nin terör örgütleri ile mücadelede kararlıtavrının devam edeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Münbiç’i PYD’den temizleyeceğiz’ ifadesini kullandı.


“Benim insanıma saygı duymayana benim saygım yoktur”


Mücadelede kararlılık mesajları veren Erdoğan, terör örgütlerine karşı düzenlenen operasyonlarının büyük bir kararlılıkla sürdürüleceğini ifade ederek, "Benim insanıma saygı duymayana benim saygım yoktur, olmayacaktır" şeklinde konuştu.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği terörle mücadele gündemi görüşmesinden de bahseden Erdoğan, Halep halkını huzura kavuşturmak istediklerini aktardığını belirtti.


“Münbiç’i PYD’den temizlemekte karalıyız”


Yeni Şafak’ta yer alan haberden edinilen bilgilere göre; Türkiye’nin Irak ve Suriye’de meydana gelen her olayda rol alacağını belirten Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili olarak da ‘Münbiç’i PYD terör örgütünden temizlemekte kararlıyız” ifadesini kullandı.
Yeni Şafak