Erdoğan: "Kimse konumundan güç alarak baskı yapma yoluna gitmesin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı iftar programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Çevremize baktığımızda kimi zaman ekonomik kimi zaman toplumsal yeniden yapılandırmalara tanık oluyoruz.

Siyasal, sosyal, ekonomik fay hatlarımıza saldırıların devam edeceği açıktır. Güvenlik konseptinde farklılığa gitmemiz şart olmuştur. Bundan sonra sorunlara kaynağında müdahale edeceğiz.

Ekonomide ülkemize uygulanan gizli kuşatmanın kırıldığının ilk işaretlerini alıyoruz.

DEAŞ'a karşı gerek Suriye'de gerek topraklarımızda en büyük mücadeleyi veren Türkiye oldu.

Bir yandan hukuka saygı deyip hukuku çiğnemek kimseye bir şey kazandırmaz.

Hukukta, yasalarla ilgili birçok alanda adım atmak isteyenler, Anayasa'nın 138. maddesini hiçbir zaman unutmasınlar. Bu maddeyi onlara hatırlatıyorum ve onun için herkes konumunu iyi bilsin ve o konumunda, oradan bir güç alarak, bir yerlere baskı yapma yoluna da gitmesin. Çünkü o onlara hiçbir şey kazandırmaz, tam aksine kaybettirir.

Kimse bu vatan topraklarında operasyon düşünmesin. Bunun bedeli ağır olur.

Amerikadayım, PKK terör örgütü, FETÖ'cüler hep birlikte birleştiler, 40-50 metre mesafede şahsıma karşı orada gösteri yapıyorlar. Amerikan polisi hiçbir şey yapmıyor, dokunmuyor. Acaba benzer bir şey Türkiye'de yapılmış olsa tavır ne olur, düşünebiliyor musunuz Hiçbir şey yapmadıkları gibi onlara karşı müdahalede bulunan oradaki bizim soydaşlarımız, vatandaşlarımızdan iki tanesini içeri almışlar dün. Böyle şey olabilir mi?

Benim korumalarımdan 12 tanesi için tutuklama kararı çıkarmışlar. Bu nasıl bir yasadır, bu nasıl bir hukuktur Bu korumalar, beni korumayacaksa niçin bunları ben yanımda Amerika'ya götürüyorum Amerika'nın Hans'ı ile George'u ile mi kendimi koruyacağım.

NTV