Erdoğan: "FETÖ ile mücadelede şehit ailelerinden başka mağdur yoktur"

FETÖ terör örgütüyle mücadele sürecine ilişkin açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte şehit ailelerinden başka mağdur olmadığını söyledi.

Darbe girişiminde şehit olanların yakınlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ,ERdoğan, bu süreçte örgüt üyelerinin mağdur olduğun uiddia edenlere yöenlik olarak şu ifadeleri kullandı: “Şehit ailelerinden başka mağdur olan yoktur.”

Erdoğan, FETÖ'yle mücadeleye ilişkin, "Kendi siyaset arkadaşlarımdan, muhalefet partilerinden, iş dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından her çevreden pek çok kişi bunların üzerine çok gittiğimi, kendilerine haksızlık yaptığımı bana söylüyordu. Sadece milletim beni bu mücadelemde kayıtsız şartsız destekledi.

"Bazıları evini, arabasını sattı, gitti onların bankasına yatırdı. Şimdi bunlar, oraya bunu yatırdığı için içeriye alınınca 'biz mağduruz...' Ne mağduru ya? Sen arabanı, evini satarak oraya yatıracak kadar paranı borçlanarak, maaşını oraya yatıracak kadar zekisin. Unutmayın hainlerin de zekisi var." şeklinde konuştu.
Yeni Şafak