Erdoğan: “Avrupa’ya gitmeye çalışan Müslümanları gördükçe hicap duyuyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Sınır kapısında itilip kakılma pahasına Avrupa’ya gitmeye çalışan Müslümanları gördükçe hicap duyuyorum’ dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı ‘Kalkınmada Kadınların Rolü’ toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Sınır kapısında itilip kakılma pahasına Avrupa’ya gitmeye çalışan müslümanları gördükçe hicap duyuyorum’ dedi.

Milliyet’te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri toplantısında yaptığı konuşmada, Avrupa’ya gitmeye çalışan Müslümanları gördükçe hicap duyduğun ifade etti.

Erdoğan mültecileri le ilgili olarak; "Suriye'de yaşananlardan hicap duyuyorum, Irak'ta, Afganistan'da, Somali'de, Akdeniz'de, Ege'de sınır kapılarında itilip kakılma pahasına Avrupa'ya gitmeye çalışan Müslümanları gördükçe hicap duyuyorum. Ama bir yandan da kinim artıyor" şeklinde konuştu.

“ ‘Senin teröristin kötüdür benim teröristim iyidir’ anlayışı tüm insanlığı felakete sürükler”

Konuşmasında Avrupa’yı uyaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

"Benim teröristim iyidir, senin teröristin kötüdür' gibi bir anlayış, tüm insanlığı felakete sürükler. Çünkü terör örgütleri kandan ve vahşetten beslendikleri için karakterleri gereği her an kendilerine destek veren ülkeleri de vurabilirler." şeklinde konuştu.
Milliyet