Enes Kanter darbe öncesinde 6 bin kalemde marka tescili yaptırmış

Fethullah Gülen’e yakınlığı ve desteğiyle bilinen basketbolcu Enes Kanter’in Haziran ayı içinde TPE’ye 6 bin kalemde marka tescili yaptırmış olduğu iddia edildi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen’e olan yakınlığı ve desteğiyle adından söz ettiren ünlü basketbolcu Enes Kanter’in darbe girişiminden kısa bir süre önce Haziran ayı içinde toplam 6 bin kalemden birçok farklı üründe TPE’ye marka tescili yaptırmış olduğu iddia edildi.

Sabah Gazetesi'nden Metin Can'ın haberine göre Kanter, 15 Temmuz darbe girişiminden 2 ay önce kendi isminin marka ve ticaret haklarını Türkiye Patent Enstitüsü'ne (TPE) tescilini yaptırmış.

Haberden edinilen bilgilere göre Kanter, kendi ad ve soyadını taşıyan markası için TPE'ye 6 bine yaklaşan iş kolunda marka kaydı yaptırdı. Tuvalet kağıdından bujiye, çamaşır suyundan elektroniğe kadar tüm ticari alanlarda marka koruması alan Kanter'in bu işlemler için 100 bin TL'ye yakın da harcama yaptığı ileri sürülüyor.

İddialar arasında Kanter'in başvuruları yaptığı adresin ABD'de faaliyet göstermekte olan bir FETÖ vakfı olarak gözüktüğü de bulunuyor.

Enes Kanter'in marka başvurusunda ismin yanı sıra ticari logosu da bulunuyor.

Kanter’in avukatının darbe girişiminden sonra Kanter’le çalışmaktan vazgeçtiği de iddialar arasında yer alıyor.
Sabah