En Çok Hangi Model Memnuniyet Yarattı?

Dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda kullanıcıların en çok memnun olduğu telefon modeli belirlendi. İşte detaylar.

Özellikle satışlarını tüm dünyaya yapan markalar, kullanıcıların beklentilerini karşılama noktasında bazı zamanlarda zayıf kalabiliyor. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan son açıklamalarda ise özellikle dünya genelinde en çok memnuniyet yaratan markanın ve modelin Apple tarafından üretilen iPhone SE olduğu belirtildi.

İPhone SE Popüler!

Özellikle zirvede çok önceki yıllarda piyasaya sunulan bir telefonun yer alması bu konuda Apple’ın ön plana çıkmasını sağladı. Araştırmalar dahilinde özellikle ikinci sıradaki Galaxy S6 Edge Plus modelinin olması da yine kullanıcıların alışkanlıklarının ön planda olduğunu gösterdi. Yapılan bu paylaşımlar kullanıcıların çoğu zaman alışkanlıklarını değiştirme noktasında çok istekli olmadığını ve alıştığı telefon modellerini kullanmayı daha çok tercih ettiğini gösterdi.

Yapılan araştırmalarda 3. sırada yer alan telefon modeli ise iPhone 7 Plus oldu. Bu açıdan bakıldığında dünya genelinde memnuniyet yaratmayı başaran telefonlarda ilk sıralarda yer alan Apple rakiplerine karşı önemli bir üstünlük kurmuş durumda.

Samsung ve Apple her ne kadar yeni modellerini piyasaya sunsa da kullanıcılar şu anda eski modelleri çok daha fazla tercih ediyor. yapılan araştırmalar ile birlikte bu durum daha net bir şekilde ortaya çıkarken kullanıcıların iPhone se modelini daha çok sevmesi alışkanlıkların ve Apple'ın farklı üretimler yapabileceğini de net bir şekilde gösteriyor. Araştırma ile ilgili paylaşılan detaylarda araştırmanın mayıs 2016 ile Nisan 2017 tarihleri arasını kapsadığı ve bu tarihler arasında 36 bin kişiyle araştırmanın tamamlandığı belirtiliyor. önceki araştırmalara nazaran çok daha geniş bir katılımın yapıldığı yeni araştırmalar telefon sektörü ile ilgili genel özeti de ortaya çıkarmış durumda. Üstelik araştırmayı yapan markanın piyasada güvenilir bir marka olması da araştırma sonuçlarının dikkat çekmesini sağlıyor.