En az lise mezunu 10 bin özel harekatçı alınacak

Polis Akademisi Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda,10 bin özel harekat polisi alımlarının detayları açıklandı. 28 yaşından gün almamış adaylar başvurabilecek.

Polis Akademisi'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, POMEM'e (Polis Meslek Eğitim Merkezi) özel harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10 bin erkek öğrenci adayı alınacağı belirtildi. Böylece askerlik konusunda daha önceki duyuruda açıklanan, "28 yaşından gün almamış ve terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerek" ibaresi de kaldırılmış oldu.

Başvurular 10 Ekim'de başlayacak

Duyuruda, Polis Akademisine bağlıPOMEM'e özel harekat polisi yetiştirmek üzere alınacak 10 bin erkek öğrenci adayı için başvuruların, 10 Ekim'de başlayacağı belirtildi. Başvurular, Polis Akademisi'nin resmi internet sitesinden online yapılabilecek.

Açıklamada ayrıca başvuran adaylar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavının yapılacağı da kaydedilirken, adaylardan istenecek belgeler ve aranan şartların başvuru tarihinden önce aynı sitede yayımlanacağı belirtildi.