Emekliye 'erken maaş' müjdesi

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşları yarın hesaplarına yatırılacak. Emekliler maaşlarını bayram öncesinde alacaklar.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan edinilen bilgilere göre yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşlarını yarın almaya başlayacak. Emekli vatandaşların maaşları bayram öncesinde hesaplarında olacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, SGK’dan emekli, dul ve yetim aylığı alanların maaşları ödemeleri 8-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bir kısım emekliye 8 Eylül tarihinde diğer kısmına da 9 Eylül tarihinde yatırılacak.

Sayıları yaklaşık 9 milyona ulaşan SSK ve Bağ-Kur emeklileri Kurban Bayramı’nda maaşlarını almış olacaklar. Bayram masrafları ve çeşitli harcamalar için bayram döneminden önce yatırılan maaşlar sayesinde emekliler hem rahat bir nefes alacak hem de bayram dönemindeki masraflarını daha kolay karşılayabilecekler.

Maaşların bayram öncesine çekilmesi emeklileri de sevindirdi. Bu sayede emekli vatandaşlar bayram dönemini maaşları cebinde geçirecekler.

Memur emeklileri ise maaşlarını yine bayram öncesi 1-5 Eylül tarihleri arasında aldı. Böylece 14 milyona yakın emekli ve memura bayram öncesi maaş ödemeleri yapılmış oldu.

Emekli vatandaşların ve memurların maaşlarının Kurban Bayramı öncesi dönemine çekilmesine onlar kadar esnaflar da sevindi. Esnaflar erkenden maaş alan ve bayram dönemini cebinde parayla geçirecek olan emekli vatandaşların ekonomiye katkı sağlayacağını ve bir canlanma meydana getirebileceğini söyledi.