Emekliler ümidini kesmişti, müjdeyi Başbakan verdi

Emeklilere müjdeyi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Emekli promosyonu bilmecesi bu yılın sonunda çözülecek.

Yaklaşık bir yıldır adeta bilmeceye dönen emekli promosyonu uygulamasından yeni bir haber daha geldi. Edinilen bilgilere göre emekli promosyonundaki çıkmaz bu yılın sonunda çözülecek. Emekliler promosyonlarına yılbaşında kavuşacak.

Yaklaşık 12 milyon emekliyi ilgilendiren ve aylardır görüşülmekte olan emekli maaşı uygulamasında sonunda karar verildi. Uzunca bir süre Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bankalar arasında gerçekleştirilen pazarlıklardan bir sonuç çıkmadığı için emekliler promosyon alabilecekleri konusundaki umudunu tamamen yitirmişti. Ancak müjdeli haber Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi.

Müezzinoğlu'nun sunacağı çalışmalar bekleniyor


Yıldırım Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından emekli promosyonları ile ilgili çalışmaların yürütüldüğünü ve bu çalışmaların Başbakanlığa sunulduktan sonra sonuca bağlanacağını aktardı.

Emekliler maaş tutarlaırna göre sınıflara ayrılacak

Alınan bilgilere göre bu yılın sonunda emeklilere emekli promosyonları verilecek. Emekliler aldıkları maaşın tutarına göre promosyon alacaklar. Düşük maaş alan emekliler düşük promosyon alırken yüksek maaş alan emekliler yüksek promosyon alacak.

Emekli promosyonlaro 300-600 lira arasında değişecek

Emekliler, aldıkları maaşın tutarına göre sınıflara ayrılarak 300-900 lira arasında değişen tutarlarda promosyon alacak. promosyondan yararlanabilmek için anlaşma imzalanan bankada 3 yıl kalma sözü verilmesi gerekiyor. 3 yıl sonra anlaşmasını fesheden emekli başka bir bankayla 3 yıllığına yeniden sözleşme imzalayarak emekli promosyonu uygulamasından faydalanabilecek.

Star Gündem