Emekli promosyonuna yeni çözüm: Aylığın kadar promosyon

SGK ve bankalar arasındaki emekli promosyonu pazarlığı ‘emekliye aylığına göre promosyon’ uygulamasında karar kılınmasıyla sona erdi.

Uzun zamandır emekliler bankalar ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasındaki emekli promosyonu görüşmeleri ‘emekliye aylığına göre promosyon’ verilmesinin uygun görülmesiyle tatlıya bağlandı.

Emekliler emekli aylıklarında yapılan aşamalandırmalara göre 3 yıllı kalma sözlerine 450 ile 900 lira arasında değişen miktarlarda emekli promosyonu alabilecek.

SGK ile bankalar arasında 6 aydır yürütülen emekliye emekli aylığını 3 yıl aynı bankadan alma sözü karşısında verilecek emekli promosyonu ile ilgili olarak devam eden pazarlıklarda son noktaya gelindi. Emekliler aldıkları maaş miktarlarına göre sınıflara ayrılacak. Yüksek maaş alan emekliye yüksek promosyon verilecekken düşük maaş alan emekliye de düşük promosyon verilecek.

Emeklilerin emekli promosyonlarının ilkini önümüzdeki ayın sonunda almış olması bekleniyor. Emekliler istedikleri bankaya başvuruda bulunarak bulundukları kategoriye göre belirlenen miktarda 3 yıl kalma sözü vererek emeli promosyonlarına sahip olabilecek.

uzun zamandır emeklilerin gündeminden düşmeyen emekli promosyonu uygulamasında önümüzdeki ay sonunda bir sonuç alınacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu uygulamanın hayata geçirilmesiyle emekliler de bir nebze olsun rahat bir nefes alacak.