El Bab bölgesinde DAEŞ'le mücadele sürüyor: 15 terörist öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı 177. gününde de DAEŞ'le mücadele etmeye devam ediyor. Harekat kapsamında 15 DAEŞ'li terörist daha etkisiz hale getirildi.

24 Ağustos tarihinde hudut güvenliğini korumak, bölge halkının toprak bütünlüğünü ve can güvenliğini sağlamak ve bölgedeki terör örgütlerini bertaraf etmek amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 177. günde de terör örgütü DAEŞ'le mücadeleye devam ediliyor. El Bab bölgesinin teröristlerden temzilenmesi sürüyor.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre 15 DAEŞ'li terörist daha harekat kapsamında etkisiz hale getirildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarının, büyük ölçüde kontrol sağlanan El Bab'ın terör örgütü DEAŞ unsurlarından temizlenmesine devam ettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.

Harekatın 177'nci gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteğiyle büyük ölçüde kontrol sağlanan El Bab'ın, terör örgütü DEAŞ unsurlarından temizlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

258 hedefe atış yapıldı, 15 terörist öldürüldü

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtalarıyla DEAŞ'a ait 258 hedefe atış yapılarak, barınma yerleri, muhtemel savunma mevzileri, tünel ağızları baskı altına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, terör örgütü DEAŞ'a ait 20 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatları sonucu, teröristlerce barınma maksatlı kullanılan 15 bina, iki karargah binası, iki cephanelik ve bir bombalı araç imha edildi.

Yapılan topçu atışları, icra edilen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 15 DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Kaynak:AA