Efsane Oyun Hitman Artık Ücretsiz

Hitman ile ilgili paylaşılan son bilgiler, oyun severlerde büyük bir heyecan yarattı. İşte detaylar.

Hitman ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Geçtiğimiz günlerde oyun geliştiricilerinin Square Enix'ten ayrıldığı belirtilirken, bu haberin hemen ardından yeni bir sürpriz ve gelişme duyuruldu. Açıklamalara göre oyunun ilk bölümü tamamen ücretsiz olacak. Böylece oyunu denemek ya da en azından ilk bölümü oynamak isteyen kişiler, Hitman’i indirebilecek.

Tüm Platformlarda Desteklenecek

Hitman serisinin ücretsiz olması üstelik tüm platformlarda desteklenecek. Böylece kişilerin kolay bir şekilde platformları için ücretsiz bir şekilde Hitman desteği alabilmesi mümkün. IO Interactive'in Türk asıllı CEO'su Hakan Abrak tarafından yapılan açıklamalarda, özellikle firma ile anlaşmazlıkların yaşandığı belirtilmişti. Hitman için yaşanan yol ayrılığının mevcut tabloya göre en çok oyunu sevenler için yarayacağı görülüyor.

Seri Devam Edecek

Ayrılık sonrasında Hitman için durumda bir değişiklik olmayacak. Oyun için önümüzdeki dönemlerde yeni bölümler ve versiyonlar çekilmeye devam edilecek. Üstelik ücretsiz ilk bölümün yanı sıra Hitman serilerinin fiyatlarında da ciddi bir indirime gidilmiş durumda.

Hangi Platformlarda Ücretsiz Versiyon Sunulacak?

Hitman için ilk bölümü ücretsiz oynamak isteyenler; PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için bu destekten yararlanabilecek. Ücretsiz ilk bölüm sonrasında ise kişilerin oyuna devam etmek istemesi halinde ücretli bir şekilde yeni oyunu satın alması gerekiyor.