Eczacıbaşı VitrA yeniden dünya şampiyonu!

Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda üst üste ikinci kez şampiyon oldu.

Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası Finali'nde İtalyan takımı Pomi Cassalmaggiore'yi 3-2 yenerek şampiyon oldu. Geçen sezon da mutlu sona ulaşan Eczacıbaşı VitrA üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

10. Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası'nın finalinde, turnuvaya unvanını korumaya gelen Eczacıbaşı VitrA ile ilk defa katıldığı şampiyonada finale çıkan Pomi Casalmaggiore karşılaştı.

Maç, Filipinler'in başkenti Manila'da gerçekleştirilirken, maçın ilk dakikaları takımların karşılıklı sayılarına sahne oldu. Karşılaşmanın sonlarına doğru ağırlığını ortaya koyan Eczacıbaşı VitrA, rakibini 3-2 yenmeyi başardı.

EN BAŞARILI ÜLKE TÜRKİYE
Eczacıbaşı VitrA böylece peş peşe 2. şampiyonluğunu elde etti. Eczacıbaşı ayrıca turnuvayı 2 kez kazanan ilk kulüp oldu.
2010'da Fenerbahçe, 2013'te VakıfBank, 2015 ve 2016'da ise Eczacıbaşı VitrA ile zafere ulaşan Türkiye, 4. kez altın madalya kazanarak Brezilya ile paylaştığı "Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası'nın en başarılı ülkesi" unvanını, tek başına ele geçirdi.

Türk takımları dördüncü kez mutlu sona ulaştı, böylece Türkiye şampiyona tarihinin en başarılı ülkesi oldu.