Ecem Uzun iki Altın Portakal birden kazandı

Ecem Uzun, 'Tereddüt' filmindeki performansı ile 53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde hem ulusal hem de uluslararası dalda "En İyi Kadın Oyuncu" seçildi.

24 yaşındaki Ecem Uzun, 'Tereddüt' filmindeki performansı ile 53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde hem ulusal hem de uluslararası dalda 'En İyi Kadın Oyuncu' seçilerek, iki Altın Portakal birden kazandı.

'Tereddüt' filmindeki Elmas karakterine hayat veren Uzun, performansı ile jüriyi büyüledi. İki Altın Portakal birden kazanan genç oyuncu, "Senaryoyu okuyunca hayatımda bir dönüm noktası olacağını anladım. Elmas her oyuncunun oynamak isteyeceği bir rol." dedi.

Tereddüt filminin uluslararası jürinin en iyi film ve yönetmen ödülüne layık görülmesine de çok sevindiğini dile getiren Ecem Uzun, "Şaşkınlık ve mutluluk içindeyim" diye konuştu. Uzun, ödül mutluluğunu rol arkadaşı Funda Eryiğit ile paylaştı.

Bir reklam filmiyle oyunculuğa adım atan 24 yaşındaki Uzun, televizyon dizilerinde çocuk oyuncu olarak rol aldıktan sonra Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Tereddüt’ü ile sinema kariyerine başladı. Festivalin Uluslararası Yarışma Bölümü’nde En İyi Film ile En İyi Yönetmen ödülünü kazanan ‘Tereddüt’te Elmas karakterini canlandıran Uzun, Altın Portakal’ın kendisi için yol açıcı olacağına inandığını söyledi.

Habertürk