Ebru Gündeş, Reza Zarrab'tan boşanıyor

2010 yılında yılında evlenen sanatçı Ebru Gündeş ile İran asıllı iş adamı Reza Zarrab boşanıyor. ABD'de tutuklu bulunan Zarrab, teklifin Gündeş'ten geldiğini açıkladı.

İddiaya göre, Ebru Gündeş, Reza Zarrab'tan uzun süredir boşanmak istiyordu ancak, Zarrab'ın karşı çıkması nedeniyle Gündeş bu kararı erteliyordu. İddia, dün taraflarca doğrulandı. İlk açıklama Zarrab'tan gelirken, Gündeş de tek cümleyle boşanma kararını açıkladı.

ZARRAB'IN AÇIKLAMASI

Zarrab’ın boşanmayla ilgili imzalı açıklaması şöyle: “13 Haziran 2016 tarihinde Ebru Gündeş avukatı aracılığıyla tarafıma boşanmak istediğini iletmiş olup akabinde de süreci derhal sonlandırmak üzere yine avukatı aracılığıyla üzerimde baskı uygulamış ve son olarak da 23 Eylül 2016 tarihinde boşanma vekaletnamesini tarafıma göndermiş bulunmaktadır. İçerisinde bulunduğum bu sıkıntılı sürece rağmen eşimin boşanma kararını saygıyla karşıladığımı üzülerek kamuoyuna bildiririm.”

Ebru Gündeş'in de "Reza Bey gerekeni söylemiş, kararım doğrudur." şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Çift, 2010 yılının Şubat ayında sade bir törenle dünya evine girmiş, 2011 yılında kızları Alara dünyaya gelmişti.

ZARRAB, 22 MART'TAN BU YANA TUTUKLU

Reza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından dolayı 22 Mart 2016'da Miami’de tutuklanmıştı.

Hürriyet