Duvar Kâğıtları ve Evlerde Kullanımı

Barınma ve yaşam alanlarından en önemlisi olan evlerimizin hem modern görüntüsü hem de estetik yapısı oldukça önemlidir.

Günümüzde pek çok yöntem kullanılmakta ve evlerin modernize etmek için pek çok materyal uygulanmaktadır. Evleri hoş ve güzel gösteren bölümleri en çok evlerin duvarı olsa da bu duvarların üzerine uygulanacak ve evin estetik ahengi bozmayacak duvar kâğıtları da o kadar önemlidir. Duvar kâğıtları üretimi yerli sektörde de hızla artmakta ve her evde artık rahatlıkla kullanılmaktadır. Fakat özellikle Ankara çevresi başta olmak üzere tüm illere de hizmet götüren yerli firma en güzel duvar kâğıtlarını evlerinizin süsü için yurt dışından ithal etmektedir. Siparişe özgü getirimleri de mevcut olan firma sizin istek ve zevklerinize göre duvar kâğıtlarını ithal etmektedir. Ayrıca binlerce farklı kategori ve tiplerin bulunduğu duvar kâğıtlarının rengârenk kataloglardan seçip siparişinizi de ona göre verebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar kâğıtları son zamanlarda kullanımı hızla artsa da seçimini yapmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Çünkü malzeme kalitesi aşağılarda olan ürünlerde belli zaman sonra yıpranma veya duvardan sökülmeler görülmektedir. Bu da hem evlerimizin güzelliğini kırmakta hem de bize maddi külfet yaratmaktadır. Tek seferde yapılacak kaliteli bir duvar kâğıdı alımı daha sonraları kayıpları önlemekte ve uzun dönem estetik görüntüsünü evlerde korumaktadır. Seçim yaparken dikkat edilecek hususların başında satın almadan önce kendi kalite kontrolümüzü kendimiz yapmamız gerekir.

Duvar kağıdı kullanımında ki asıl amaç evlerimizin uzun dönem güzelliğini ve kalitesini korumasıdır. Bu yüzden seçilecek duvar kâğıtları bilakis dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Seçmeye karar verilen duvar kâğıdının üzerine tırnaklarınız ile çizik atmaya çalışın, eğer çizik atılan yerde soyulma oluyorsa o duvar kâğıdından uzak durun ve satın almayın. Çünkü bütün duvar kâğıtları hem kullanıldığı malzeme miktarı hem de kullanılan malzeme kalitesi bakımında aynı değildir. Çünkü kalitesiz bir duvar kâğıdı evinizin duvarında oldukça basit bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda ucuz ve kalitesi düşük olan ürünlerin birçok ek yerleri vardır ve bu ek yerleri belli olarak zamanla bu ekler birbirinden ayrılmaktadır.

Duvar Kağıdında Önemli Detaylar Neler?

Duvar kâğıdı seçerken önemli olan bir başka husus da ihtiyaca uygun olmasıdır. Çünkü ihtiyaca uygun olmayan ürün daha fazla hasar görür ve istenilen özellikleri taşımadığı için zamanla kolaylıkla aşınır. Bu yüzden kullanılacak alan uygun ve üzerinde işlem yapmaya elverişli duvar kâğıtları belirlenip öle seçilmelidir. Bu yüzden üreticiler üç farklı tipte ki duvar kâğıtlarını üretmekte veya ithal etmektedir. Genelde ithal ürünler yerli ürünlere göre çok daha fazla kaliteli ve dayanıklıdır. Dünyada da oldukça fazla kullanılan hem ithal edilen hem de ülkemizde kullanılan belli başlı duvar kâğıdı tipleri yıkanabilir, silinebilir ve kâğıt esaslı duvar kâğıtlarıdır. Yıkanabilir duvar kâğıtları temizliği ve sert kullanıma oldukça uygun kuvvetli çarpmalara bile dayanıklı olması kolaylıkla yırtınma ile parçalanmaların olmaması sebebiyle oldukça fazla tercih edilmektedir.