Dünya Otomobil Konferansı İstanbul’da sektörün liderlerini ağırlayacak

Dünya otomotiv sektörünün kalbinin attığı Dünya Otomotiv Konferansı (WAC) İstanbul’da otomobil dünyasını bir araya getirecek.

(WAC) boyunca dünya otomotiv ve lojistik sektörünün günü ve geleceği konuşulacak.

WAC'ın açıklamasından edinilen bilgilere göre, 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde Silence İstanbul Kongre Merkezinde sektörün önde gelenleri bir araya gelecek. Yerli ve yabancı konuşmacılarla otomotiv sektöründeki gelişmelerin ve trendlerin tüm yönleriyle ele alınacağı WAC, bu yıl 3. kez gerçekleşecek.

Konferans boyunca otomotiv sektörü tüm boyutlarıyla incelenecek. Otomotiv sektörünün her yönü ele alınacak. Ayrıca lojistik sektörünün de günü ve geleceği her yönüyle incelenecek.

Birçok ülkeden lider isim İstanbul’da bir araya gelecek

Ekonomi Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Borusan Lojistik, Ford Otosan, Tofaş Fiat, Aston Martin, TÜBİTAK MAM, IBM, Siemens, OPET, Bosch ve Panasonic gibi çok sayıda firmanın yer alacağı konferansa, Almanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, Katar, İran ve Rusya gibi ülkeler de temsilcileriyle katılım sağlayacak.

Konferansın ilk gününde global trendlerin Türk otomotiv endüstrisini nasıl etkileyeceği, son yıllarda büyük öneme sahip olan Endüstri 4.0 ile beraber dijitalleşmede Türkiye'nin konumu ve sektöre etkileri tartışılacak.

Otomotivin lojistik sektörüyle işbirliği de değerlendirilecek

Transatlantik Anlaşması ve AB Gümrük Birliğ'ndeki güncel bilgilerin de paylaşılacağı konferans, dijital dönemde tedarik zinciri ve lojistik firmaları ile iş birliğinin otomotiv sektörüne nasıl yön vereceğinin konuşulmasıyla ilk gününü tamamlayacak.

İkinci gün ise Türkiye ve dünyada akıllı ulaşım sistemi hakkındaki gelişmeler ve altyapı çalışmalarıyla teknoloji sektörü değerlendirilecek. Elektrikli araç ve batarya teknolojilerinin de konuşulacağı WAC, sürücüsüz ve bağlı araçlar hakkındaki çalışmaların paylaşılmasıyla son bulacak.

AA