Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atandı

Terör örgütü PKK soruşturması kapsamında tutuklanan Diyarbakır belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın yerine Etimesgut kaymakamı Cumali Atilla kayyum olarak atandı.

Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve meclis üyesi Fırat Anlı’nın tutuklanmasının ardından boşalan belediye koltuğuna Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla kayyum olarak getirildi.

CNN Türk’ün haberine göre; Diyarbakır'da Cumhuriyet Başasavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 25 Ekim'de eş başkan Fırat Anlı ile birlikte gözaltına alınan ve 5 gün sonra tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın yerine Ankara'dan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, kayyum olarak getirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yetkili kişiler bu sabah KHK kapsamında, vali yardımcısı ya da kaymakam olan bir kamu görevlisinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum olarak atanacağı bilgisini kamuoyuyla paylaşmıştı.

Anlı ve Kışanak’ın tutuklanmasının ardından Diyarbakır Belediye binası önünde alınan geniş çaplı güvenlik önlemleri ise halen devam ediyor. Belediye görevli olan personelde kimlik kontrolünden sonra binaya giriş yapabiliyor.
CNN Türk