Diriliş Ertuğrul'da artık fetih zamanı!

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul, yeni sezonuyla 26 Ekim'de ekranlarda olacak. Dizinin 3'üncü sezonunda, yeni bir hikaye işlenecek.

Yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği ve Ertuğrul Gazi'nin ve Osmanlı'nın kuruluş hikayesini anlatan "Diriliş Ertuğrul", 3. sezonuyla 26 Ekim'de izleyiciyle buluşacak. Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, yeni sezonda 2 sezondur devam eden hikayenin dışında, başka bir hikaye işleneceğini belirtti. "Ertuğrul" karakterinin yeni sezonda Kayı beyi olduğunu aktaran Bozdağ, "Ertuğrul Bey’in yolculuğunda başka bir hikaye başlayacak. Biraz gecikmeli gibi oldu ama yeni sezona başka bir hazırlıkla başlıyoruz. Yeni mekanlar, yeni obalar oluşturuldu. Yeni konseptler oluşturuldu ve yolculuğumuzda Bilecik Söğüt’e doğru gidiş var ve bu yıl da Ankara Karacadağ’daki hikayeleri ekrana getirmeye çalışacağız." diye konuştu.

"ARTIK FETİH ZAMANI"

Bozdağ, iki sezon boyunca hikayenin geçtiği obada ve oba dışında hainleri temizlemekle meşgul olduğunu hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi artık fetih zamanı diyoruz. Diriliş, umut ediyorum bu yıl da izleyiciyi memnun edecektir. Şu anda her şey yerinde ve güzel gidiyor. Talihsiz bir kaza atlattı bir oyuncumuz ama kısa bir sürede iyileşti. O da aramıza dönecek. Bu yıl da izleyicinin hem geçmişi, hem bugünü Diriliş’ten okuyabileceğini düşünüyorum. Zaten biz hikayemizde, bugünü anlamak istiyorsak 13. yüzyılı anlamamız ve nerede nasıl başladığımızı iyi öğrenmemiz gerektiğini söylemiştik."

AA