Demirtaş hakim karşısında!

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçundan hakim karşısında.

Bir süredir tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2015'te Rusya'ya yaptığı ziyaret sonrası Atatürk Havalimanı'nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın 4. duruşması başladı.

Cumhurbaşkanı'na hakaretten hakim karşısında

Bakırköy Adalet Sarayı'nda bulunan 38. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan 4 yıla kadar hapsi istenen ve diğer suçlardan tutuklu bu suçtan tutuksuz yargılanan sanık Selahattin Demirtaş mahkeme salonuna getirildi

Demirtaş salona el sallayarak girdi

Demirtaş'ı duruşmada çok sayıda avukat temsil ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise avukatı Ferah Yıldız temsil ediyor. Duruşmayı HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDPmilletvekilleri ve CHP milletvekillerinin yani sıra Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ile çok sayıda izleyici takip ediyor. Duruşma salonu tıklım tıklım dolarken bazı katılımcılar salonun dışında kaldı. Salona giren Demirtaş, izleyicilere el salladı. Jandarma Demirtaş'ın etrafında etten duvar ördü.