Demirtaş, CHP'li vekillerin kendisini çok ziyaret etme nedenini açıkladı!

Tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Demirtaş, tartışma konusu olan, CHP'li vekillerin kendisini neden HDP'li vekillerden daha fazla ziyaret ettiğini açıkladı

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatı vasıtasıyla seçim gündemine dair açıklama yaptı.

CHP’li vekiller neden fazla ziyaret yaptı?

Demirtaş, HDP milletvekillerine ziyaret izni verilmediğini, CHP'li milletvekillerinin ziyaret sayısının bu nedenle daha fazla göründüğünü, görüşlerini merak eden herkesle paylaştığını, kendisinin ziyaret edilmesinden neden bu kadar rahatsız olunduğunu anlamakta güçlük çektiğini söyledi.

HDP açıklama yapacak

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda HDP'nin yetkili kurullarının gerekli tartışmaları yaptığını da belirten Demirtaş, ortaya somut bir şey çıkması durumunda parti merkezince açıklama yapılacağını belirtti.

İddialıyız

Demirtaş, "Siyasi yasaklı olsam da olmasam da aday olsam da olmasam da HDP ve şahsım, cumhurbaşkanlığı seçiminde çok iddialıyız ve sonucu kesinlikle bizim tutumumuz belirleyecek. Önce gelişmeleri bir izleyip, adaylık konusunu ondan sonra değerlendireceğiz" dedi.

HDP seçime hazır

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı ile ilgili değerlendirme yapan Demirtaş, AKP ve MHP'nin her gün daha da dibe vurdukları için erken seçimin kaçınılmaz olduğunu, HDP'nin seçime hazırdır olduğunu ileri sürdü.

,