Darbeci askerin eşi örgüt sayesinde öğretmen olduğunu itiraf etti

FETÖ'den tutuklanan Yüzbaşı Cemil Çetin'İn öğretmen olan eşi, 2010'daki KPSS'de çalınan soruların kendisine verilmesi sınavı kazandığını itiraf etti.

Darbe girişiminden sonra TSK'dan ihraç edilen ve tutuklanan Yüzbaşı Cemil Çetin'in öğretmen eşi Dudu Çetin de itirafçı oldu. Dudu Çetin 2010 yılındaki KPSS sorularının cemaat tarafından eşine verildiğini ve sınavı bu şekilde kazandığını anlattı.

Darbeci yüzbaşının öğretmen eşi itirafçı oldu, savcıya "KPSS sorularını cemaat abisi eşime verdi "dedi.

Yüzbaşı Cemil Çetin, 15 Temmuz darbe girişime katıldı, TSK'dan ihraç edilip, tutuklandı.

Öğretmen eşi Dudu Çetin, savcıya hem 15 Temmuz gecesini anlattı hem de KPSS soruşturmasına ilişkin ayrıntılı bilgi verdi.

CEMAAT ARACILIĞIYLA TANIŞIP EVLENMİŞLER
Dudu Çetin üniversitedeyken eşi Cemil Çetin'le cemaat ablası aracılığıyla tanıştıklarını, katalogdan birbirlerinin fotoğraflarına baktıklarını söyledi.

Çetin şöyle konuştu:

''Cemaat ablası Afife 'Evleneceğiniz kişinin mesleğini tehlikeye atmamak için başınızı açabilirsiniz' dedi. Kahramanmaraş'ta bir ablanın evinde tanıştık. Kendisini Fatih olarak tanıttı. Daha sonra eşimin kod adı olduğunu öğrendim.''

Dudu Çetin 2010 yılında KPSS sorularının sınavdan üç gün önce bir cemaat abisi tarafından eşi Cemil Çetin'e verildiğini anlattı: ''Eşim soruları kendisine Hakan A.'nın verdiğini flash belleği kırarak atmamız gerektiğini söyledi. Gelen sorulara çalıştım aynı sorular çıktı.''

Dudu Çetin 15 Temmuz gecesi hakkında da bilgi verdi. Gazi Üniversitesi'ndeki cemaat abisinin darbe girşiminden bir gün önce evlerine geldiğini söyledi.

Çetin, ''Eşime 15 Temmuz'daki bileti iptal etmesini söyledi. Eşimin telefonuna bir şey yükledi. 15 Temmuz akşamı komutanı eşimden mühimmat deposunu açmasını istedi o da açtı.''

Dudu Çetin verdiği ifadenin ardından savcılık talimatıyla serbest kaldı.

NTV