DAEŞ’in listesinde fotoğrafı yayımlanan vatandaş linç korkusu yaşıyor

DAEŞ’in arananlar listesinde fotoğrafı yayınlanan vatandaş linç edilme korkusuyla evden dışarı çıkamıyor.

DAEŞ’in arananlar listesinde fotoğrafını gören Gaziantepli Bayram Yüceel linç edilme korkusuyla sokağa çıkmaya korkuyor.

Gaziantep’te yaşayan Bayram Yüceel DAEŞ’in arananlar listesinde fotoğrafını görünce emniyete koştu. Terörist olmadığını ispatlamak için sürekli adliye ve emniyet arasında koşturan Yüceel linç edilme korkusuyla 3 gündür sokağa çıkamıyor.

Televizyonda ve sosyal medyada fotoğraflarının paylaşıldığını ve başına 300 bin TL ödül konulduğunu gören Yüceel, terör örgütü DAEŞ’le bir ilgisi olmadığını ispatlamak için uğraş vermeye devam ediyor.

Daha öncesinde ismi arananlar listesinde bulunan ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan vatandaş, tam bu olay unutulurken şimdi de ulusal kanallarda ve sosyal medyada fotoğraflarının yayınlanmasıyla sarsıldı.

Terör örgütü DAEŞ’le hiçbir bağlantısı olmadığını ispatlamaya çalışan vatandaş 7 ay önce sahip olduğu dükkanı kapattı ve 3 aydır da iş bulmakta zor çekiyor. Çocuklarını okula göndermekte bile tereddüt ettiğini söyleyen Yüceel, yakınlarının dahi kendisine farklı gözlerle bakıldığını ve linç edilmekten korktuğu için 3 gündür evden dışarı adım atmadığını söyledi.

Yüceel fotoğrafını yayınlayan haber siteleri ve ulusal kanallara tek tek ulaşmaya çalışarak fotoğrafının kaldırılmasını istiyor. Ayrıca, listede yayımlanan fotoğrafının gerçeği yansıtmadığı için suç duyurusunda da bulunuldu.

Milliyet