"DAEŞ terör örgütünün halktan da destekçileri var"

178. gününde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab bölgesinde DAEŞ'le mücadele devam ediyor. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bölgeyi anlattı.

Hürriet Yazarı ve CNN Türk yorumcusu ünlü gazeteci Abdulkadir Selvi El Bab, Cerablus ve Rakka bölgesindeki yaşanan son gelişmeleri paylaştı. Son 3 günüdr DAEŞ'in telsizleirnin bölgede sustuğunu ve orada kalan son teröristlere de 'Orada ölün' talimatı verildiğini dile getiren Selvi, El Bab bölgesinin diğer bölgelerden daha kritik bir bölge olduğunun altını çizdi.

Diğer mücadele verilen bölgelere göre daha farklı bir konumda olduğunu ifade eden gazeteci Selvi, 'buradaki halktan da DAEŞ terör örgütüne destek verenler' olduğunu açıkladı.

Diğer taraftan, operasyonun taarruz bölümünün bitmiş olduğu ancak temizlik bölümünün devam ettiğini de söyledi. Bölgede bombaalr bulunduğu ve alanıngğvenli alan haline getirilmesi gerektiğini de dile getiren Selvi, El Bab bölgesi için "Cerablus ve Dabık’tan farklı olarak daha dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. DEAŞ’ın yerel halktan da destekçileri var." şeklinde konuştu.

Kaynak: Hürriyet