Cumhurbaşkanı: Özkul, sevgi ve saygıyla yad edilecek

Türk sinemasının usta ismi 93 yaşında hayatını kaybetti. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Dışişleri Bakanı ve hükümet kanadından isimler taziye mesajları yayınladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Münir Özkul, Türk sinemasının gülen yüzü ve duayeniydi. Derin üzüntü duyduk derken Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türk sinemasının usta oyuncusu Müzir Özkul'un ailesine sabır diliyorum mesajlarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Canlandırdığı karakterler, oyunculuğu ve sanatçı kişiliğiyle, tüm vatandaşlarımızın sevgisini kazanan kıymetli sanatçımız, usta oyuncu Münir Özkul, gelecek nesiller tarafından da her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir.' ifadesini kullandı.

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Münir Özkul, İstanbul'daki evinde yaşamını yitirdi. Demans hastalığına yakalanan usta oyuncu, uzun süredir bilinci kapalı bir şekilde yatakta hayatını sürdürüyordu.

Yeşilçam'da 'Mahmut Hoca', 'Yaşar Usta' gibi efsane karakterlere hayat veren ünlü sanatçı Münir Özkul, uzun yıllardır demans hatalığı ile mücadele ediyordu.

Pazar günü toprağa verilecek

Münir Özkul'un kızı, usta sanatçının 7 Ocak Pazar günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağını açıkladı.