Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine değişikliği iddiasıyla ilgili soruya "Böyle bir şey yok" şeklinde cevap verdi.

Fransa ziyareti öncesi Atatürk Havalimanında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği iddiasıyla ilgili soruya Erdoğan, "Böyle bir şey yok" şeklinde cevap verdi.

"Siyaset yapıyoruz"

CHP lidei Kılıçdaoğlu ile Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu görüşmesine değinen Erdoğan, "Siyaset yapıyoruz. Eğer 100 bin imzayı toplamaktan uzaksa bir siyasi hareket o zaman bunu yapmasına gerek yok. Demek ki hiç gücü yok. Bu yolda bu mücadeleyi vermek de zor bir iş, yürümez. Bir diğer konu maliyetleri çok yüksekse, maliyet noktasında noter masrafları falan onun sorunu. İktidar bu kararı tek başına vermedi ki" dedi.

"İyi işleyen bir hükümet var"

Kabine değişikliğiyle ilgili konuşan İbrahim Kalın, "Birileri heralde yine toto loto yapıyor. Şu anda gündemde bir kabine değişikliği söz konusu değil. İyi işleyen bir hükümet var. Ülkenin meselelerine hakim. Gece gündüz çalışan bir hükümet var. Gündemde böyle bir şey yok" dedi.

18 bakan değişecek iddiası

Geçtiğimiz gün Ankara kulislerinde konuşulmaya başlanan kabine revizyonu söylentilerine göre 18 bakanın değişeceği iddia edilmişti. Bu senaryo, sadece siyasi kulislerde değil, bakanlıkların üst düzey yönetici ve bürokratları arasında da dillendirilmeye başlandı.