Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'bedelli askerlik' açıklaması

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısının öncesinde gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uzun süredir gençlerin gündemini meşgul eden bedelli askerlik konusu da soruldu. Kulislerde bedelli askerliğin getirileceği ile ilgili konuşmalar yapılsa da bu şekilde ortaya çıkan iddialar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yalanlandı.

Bedelli askerlik olmayacağını dile getiren Erdoğan konuyla ilgili olarak, "Bedelli yok, dedikodusu var " dedi. Bu şekilde bedelli askerlik ile ilgili ortaya atılan iddiaların net bir ifadeyle doğru olmadığını söyledi.

AK Parti grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kabine gündeminde bedelli askerlik yok. Bedelli yok, dedikodusu var" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hürriyet