Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de ağırladığı kaymakamlara iki bacağı kesik vatandaşı sırtında taşıyan ambulans görevlisini örnek gösterdi.

Beştepe'de ağırladığı kaymakamlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaymakamların emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını ve bu konuda bir çalışma yapılarak tüm meslek gruplarının hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en geç 2019'da kurulacağını belirtti.

Erdoğan'dan kaymakamlara uyarı

Erdoğan, "Eğer Türkiye 3 bin 500 dolar kişi başına milli gelirden 11 bin dolara ulaşmışsa, eğitim düzeyi bu derece yükselmişse artık burada devletle vatandaşın ilişkisinin eski düzeyde yürümesi mümkün değildir. Böyle bir yanlış yapan olursa karşısında önce bizi bulur. Kaymakam arkadaşlarımızın bu konuda azami dikkati gösterdiğini biliyorum. Yine de bazen vatandaşlarımızdan şikayetler aldığım oluyor. Her şikayet doğru ve haklı olacak diye bir şey elbette ama haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da asla çekinmeyiz" dedi.

"Allah ondan razı olsun"

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, iki bacağı kesilmiş hastayı sırtında evinde taşıyan ambulans şoförü Çetin Karamanlar'ı örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah ondan razı olsun. Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var" dedi.