Cortana İle Alışverişte Cazip Fırsatlar Yaratılacak

Microsoft özel asistanı ile kullanıcıların alışverişlerinde daha kolay bir şekilde sonuca ulaşmasını hedefliyor.

Microsoft işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir durumda olan Cortana adlı asistan kişilerin bilgisayar üzerinde yapacağı pek çok farklı işlemde destek sağlayabiliyor. Öyle ki yapılan son güncellemeler ile birlikte sesli asistana eklenen yeni özellik, oldukça dikkat çekti.

Amazon Ve eBay Kontrol Altında

Amazon, eBay gibi Amerika sınırları içerisinde bulunan satış noktalarından kullanıcıların daha kolay bir şekilde alışveriş yapabilmesi ve istediği ürünler için fiyat karşılaştırması yaparak en uygun fiyatlı ürünü satan olabilmesi mümkün. Özellikle bir alışveriş sayfasında ürünü inceleyen kişilerin sağ tarafta açılacak öneriler sayfası üzerinden aynı ürünün satıldığı diğer yerler hakkında bilgi alabilmesi ve fiyat karşılaştırması yapabilmesi mümkün olacak.

Bu yenilik özellikle Microsoft'un hem Cortana hem de tarayıcısının daha fazla kullanılmasını sağlayacak. Tarayıcıya herhangi bir eklenti yüklemeden kullanılabilecek olan bu yeni özellik, kişilere ihtiyaçlarını karşılamasında özellikle ekonomik bir seçenek sunacak. İncelediği bir ürünü almayı düşünen biri kişi, farklı bir internet sitesinde aynı ürünün daha uygun fiyat ile satıldığını gördükten sonra diğer siteye geçiş yaparak alışverişini tamamlayabilecek ve Microsoft sayesinde ekonomik anlamda karlı bir alışveriş yapabilecek. Konu ile ilgili yapılan tanıtımlar Microsoft'un yeni sistem için oldukça beklenti yaratırken, şu anda internet üzerinden alışveriş yapan kişiler bu durumu oldukça beğenmiş durumda.