Çocuklar ameliyat olmaya akülü arabayla gidiyor

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ameliyat olacak çocuklarının korkularını yenmesi için akülü araba uygulamasına başladı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, çocukların ameliyat korkularını yenmeleri ve ameliyathaneye eğlenerek gitmeleri amacıyla akülü araba uygulaması başlattı. Daha önce ameliyathaneye tekerlekli sandalye veya sedyeye taşınan çocuklar, artık hastane yönetimince temin edilen akülü arabalarla ameliyathaneye götürülüyor.

AMAÇ ÇOCUKLARIN HASTANE KORKULARINI ÖNLEMEK
Hastanede görev yapan Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulama kapsamında 2 adet akülü araba aldıklarını, hastanede hizmet kalitesini artırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Hasta psikolojisinin önemli olduğu belirten Dr. Doğan, özellikle çocukların ameliyat korkusuyla psikolojik travma yaşayabildiklerini dile getirdi. Doğan, "Bu tarz korkulara bağlı travmaları engellemek, bir nebze de olsa çocukları rahatlatmak, ameliyathaneye gidecek çocukların korkularını engellemek adına bu uygulamayı başlattık. Servisten ameliyathaneye kadar giden yolu arabayla eğlenceli hale getirdik." şeklinde konuştu.

TRT