Çilimli cezaevinde yangın: 1 kişi yaralandı

Düzce'de Çilimli ilçesindeki cezaevinde bir tutuklunun kaldığı koğuşu ateşe vermesiyle başlayan yangında 1 kişi yaralandı.

Düzce'nin Çilimli ilçesinde bulunan Çilimli cezaevinde tutuklu bulunan bir mahkumun kaldığı koğuşu ateşe vermesi nedeniyle başlayan yangında bir kişi yaralandı. Yangın itfaiye ekipleriin müdahalesiyle söndürüldü.

Yaralanan tutuklu ise hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Çilimli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda cinayet suçundan tutuklu Kadir B, talep ettiği ilaçların ilgili doktor tarafından gerek görülmediği için verilmemesini bahane ederek koğuşundaki yatak ve yorganları ateşe verdi.

Vücudunda hafif derecede yanıklar oluşan ve gardiyanların müdahalesinin ardından Düzce Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan Kadir B'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Dumandan etkilenenler olması ihtimaline karşı cezaevine sağlık ekipleri sevk edildi. Dumandan etkilenen bir gardiyan, aynı hastanede tedavi altına alındı.

Çilimli Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, koğuştaki yatakların yanmaz özellikte olmasının da etkisiyle büyümeden kısa sürede söndürülerek soğutma çalışması yapıldı.

Kaynak: AA