Çankırı'da Çöp Taksi Dönemi

Çankırı'da çöp taksi dönemi başladı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Çankırı nüfusu olarak oldukça kalabalık bölgelerden birisi olurken dar caddelere çöp arabalarının girememesi alternatif çözümün geliştirilmesini sağladı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda bölgedeki taksi hizmetinin başladığı artık vatandaşların çok fazla çöpü olması halinde çöp taksiyi çağırabileceği ifade edildi. Sokaklara girerek çöp ihtiyacını karşılayan çöp taksi, uygulamaya konulduğu ilk günden itibaren özellikle vatandaşları memnun etmeyi başarmış durumda.

Ücretsiz

Ücretsiz bir şekilde sağlanan bu destek özellikle çok fazla çöpü olan vatandaşların sorununu da kökünden çözüyor. Belediye tarafından faaliyete geçirilen bu yeni proje kapsamında Çankırı bölgesinin pek çok farklı bölgesinde benzer uygulamanın devam etmesi ve vatandaşların çöp konusunda mobil bir şekilde destek alabilmesi hedefleniyor.

Çöp taksinin uygulanmaya başladığı bölgedeki çöp ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladığı gibi hızlı bir şekilde çöp toplayan çöp taksi, 7 24 hizmet veriyor. Böylece saat ne olursa olsun vatandaşların çöp taksi çağırarak destek alabilmesi mümkün. Çankırı bölgesinde başlatılan bu projenin başarılı olması halinde Türkiye'deki farklı bölgelerde de projenin uygulanması görülebilir. Öyle ki çöp toplamak, belediyelerin en çok şikayet aldığım hizmetlerden bir tanesi olurken çöp taksiyle çöp toplama sorunlara ciddi bir katkı sağlamış durumda. Bu açıdan belediyelerin Çankırı Belediyesi'nde olduğu gibi farklı bir destek sağlaması ve vatandaşlarına çöp taksi üzerinden çöp hizmeti sunması mümkün.