Bu yıl KYK bursu ne kadar olacak?

Üniversite öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burs ve öğrenim kredisi aylığının ne kadar olacağını merakla bekliyor. ,

Üniversite öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da KYK burs ve öğrenim kredisi aylığının ne kadar olacağını merakla bekliyor. Konuyla ilgili açıklamayı Başbakan Yıldırım yaptı.

Milyonlarca üniversite öğrencisinin faydalandığı ve her yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından en az lisans düzeyinde eğitim görmekte öğrencilere verilen KYK burs ve kredilerinin bu yıl ne kadar olacağı belirlendi.

Öğrenim kredisi ve burs miktarı geçen eğitim-öğretim yılında 330 lira olarak belirlendi. Her yıl enflasyonun artış düzeyinde zam getirilen KYK burs ve öğrenim kredilerine bu yıl enflasyonun üzerinde zam getirildi. Başbakan Binali Yıldırım bu yıl için burs ve öğrenim kredisi alacak olan lisans düzeyindeki öğrencilere 400 lira aylık yatırılacağı bilgisini paylaştı.

Seçim öncesi dönemde AK Parti’nin seçim vaatleri arasında yer alan burs ve öğrenim kredisine getirilecek zamlar da yapıldı. Öğrenim kredisi ve burs miktarı 70 liralık bir zamla 330 TL’den 400 TL’ye yükseltildi.

ÖSYM’dene dinilen bilgilere göre, bu yıl lisans öğrencileri 400 lira alacak. Kredi ve burs ödemeleri yüksek lisans düzeyinde eğitim gören öğrenciler için 660 liradan 800 liraya, doktora öğrencileri çin ise aylık 990 TL’den 1200 liraya yükseltildi.

Star Gündem