Bu şarkı Gangnam Style'ı tahtından indirdi

Dünya çapında Youtube üzerinden en çok görüntülenen Gangnam Style şarkısı bu unvanını genellikle cenazlerde çalınan Wiz Khalifa'nın See You Again şarkısına kaptırdı.

2012 yılında yayınladığı Gangnam Style klibiyle bu zamana kadar YouTube'un en fazla izlenen videosuna sahip olan PSY, tahtını Wiz Khalifa'ya kaptırdı.

BİRİNCİLİK "SEE YOU AGAIN" ŞARKISININ OLDU

Çıktığı dönemde fenomen olan, kısa süre içerisinde iTunes'da 31 ülkede ilk sıraya yerleşen PSY'ın Gangnam Style isimli şarkısı YouTube'un en çok videosu olma başarısına sahipti, ta ki bu zamana kadar. PSY'ın tahtına oturan Wiz Khalifa'nın See You Again şarkısı, YouTube'un tüm zamanlarda en çok izlenen videosu oldu.

GENELLİKLE CENAZELERDE ÇALINIYOR

Şarkı, film tamamlanmadan önce bir araba kazasında ölen Paul Walker'a ithafen, Hızlı ve Öfkeli 7 filmi için yazılmıştı. 'Bu gün, sen olmadan geçen en uzun gündü, ve seni tekrar gördüğümde sana her şeyi anlatacağım' gibi duygu dolu sözleriyle dünya genelinde cenazelerde en çok çalınan şarkılardan bir tanesi olan See You Again, 2015 yılında dünya çapında en çok satan şarkı olmuş, Grammy ve Oscar ödüllerinde en iyi şark adaylığı almıştı. Haberler.com