Bozdağ, Gülen'in iadesi ile ilgili ABD'li mevkidaşıyla görüşecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi için temaslarda bulunmak üzere yarın ABD’ye gidecek.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yarın temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gidecek. Bozdağ’ın ABD ziyareti sırasında bir CHP ve bir MHP milletvekili de kendisine eşlik edecek.

ABD Adalet Bakanıyla Gülen'in Türkiye’ye iade edilmesini görüşecek

CNN Türk’ün haberinden edinilen bilgilere göre, Çarşamba günü Türkiye saati ile 23.00'te ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile görüşecek Bozdağ, Gülen'in iadesine dair ABD'ye gönderilen 4 ayrı iade dosyası hakkında bilgiler paylaşacak.

Bakan Bozdağ, söz konusu dosyalara ilişkin soruşturmalar kapsamında elde edilen yeni bilgi ve belgeleri de ABD'li mevkidaşına aktaracak.

Geçici tutuklamayı yenidengündeme getirecek

Bozdağ, ayrıca 10 Eylül'de gönderilen Fetullah Gülen'in geçici tutuklanması talebini de yeniden gündeme taşıyacak ve bu talebi destekleyecek "deliller" paylaşacak. Adalet Bakanı Bozdağ'ın Türkiye ile ABD arasındaki suçluların iadesine ilişkin anlaşmayı hatırlatarak, Gülen'in geçici tutuklanmasının zorunlu olduğunu vurgulayacağı belirtildi.
CNN Türk