Bosna Sema Okullarının İslam Birliği'ne devrinden vazgeçildi

FETÖ, Bosna Hersek’te bulunan Bosna Sema Eğitim Kurumları okullarını Bosna Hersek İslam Birliğine devretmekten vazgeçti.

Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı Bosna Hersek’te bulunan Bosna Sema Eğitim Kurumları bünyesindeki okullar örgüt tarafından devredilmekten vazgeçildi. FETÖ okulları Bosna Hersek İslam Birliği’ne devrecekti. Ancak bu karardan vazgeçildiği açıklandı.

Bosna Hersek İslam Birliği’nden okulların devredilmesiyle ilgili yapılan açıklamadan edinilen bilgilere göre, ağustosun ortalarında Bosna Sema Eğitim Kurumlarından, bünyesindeki tüm okulların mülkiyetini ve idaresini İslam Birliğine devretmek talebini beyan eden bir mektup alındığı öğrenildi.

İslam Birliği devir için hazır olduğunu açıkladığında ise,söz konusu okulların maddi değerinin büyük ve buradaki mali trafiğin yoğun olduğunun belirlendiği ifade edilen bu nedenle İslam Birliğinin devir öncesinde yetkili bir mali denetim firmasından rapor hazırlamasını istediği ve bu rapora göre görüşmelerin sürmesine karar verdiğini belirten bir mektup aldı.

Bosna Sema yönetimi ile yapılan görüşmelerde,
Bosna Sema Eğitim Kurumlarının da mali denetim firmasının 30 gün içerisinde bir rapor hazırlamasına olumlu yanıt verdiği belirtilen açıklamada,

"Mali denetim firması iki tarafın da onayını alıp işlemlere başladıktan 10 gün sonra, tam olarak 3 Ekim 2016'da Bosna Sema yönetiminden İslam Birliğine gönderilen mektupta, devir görüşmelerinden çekildikleri ve sürecin kesildiği bildirildi." şeklinde ifadeler yer aldı.

Öğrenciler kurummdan ayrılarak başka okullara kayıt yaptırmaya başladı. .

Başkent Saraybosna'nın yanı sıra Zenica, Mostar, Tuzla ve Bihaç şehirlerinde de okulları bulunan Bosna Sema, ülke genelinde 4 anaokulu, 5 ilköğretim okulu, 5 lise ve 1 üniversite (Uluslararası Burch Üniversitesi) ile sözde eğitim veriyor.
AA