Bonzai ile mücadele için 'sanal devriye' kuruldu

Türkiye'nin kanayan yaralarından biri haline gelen bonzai maddesi ile mücadele edebilmek için polis tarafından internette 'sanal devriye' kuruldu.

Birçok gencin hayatını karartan ve ölümüne sebep olan uyuşturucu madde bonzai ile mücadlee edebilemk için polis tarafından internet üzerinden 'sanal devriye' kuruldu. İnternet üzerinden çeşitli sitelerden farklı isimler verilerek veya farklı ürünlerin içinde satıldığı belirlenen bonzai maddesi ile mücadle başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü yepyeni çalışmaya başladı.

Çeşitli kimyasal maddelerle zirai ilaçların emdirilmesi yoluyla üretilen bonzainin, bazı sosyal medya hesaplar aracılığıyla farklı isimler altında satıldığını tespit eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü yeni bir çalışmaya imza attı.

Sanal alemi takip edecek bir “sanal devriye” ekibi oluşturan Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü, inceleme altına aldığı uyuşturucu satışı yapılan hesapların kapatılması için gerekli girişimlerde bulunuyor. Bu yolla sosyal medya ve internet siteleri üzerinden özellikle gençlerin uyuşturucuya ulaşımı ve zehir satışı engellenecek.