Bir kişiyi oklava ile dövüp gasp edenler yakayı böyle ele verdi

İstanbul Pendik'te bir vatandaşı oklava ile döverek arabasını ve parasını gasp eden kişiler polis ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu yakalandı.

İstanbul Pendik'te internetten tanışan iki kişi evine giden diğer kişiyi oklava ile döverek arabasını ve parasını gasp etti. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği titiz çalışmaları sonucu şüpheliler Muğla'da yakalandı. Şephelileri benzin istasyonuna gelişlerinden takip eden polis ekipleri adeta film gibi bir iş çıkararak zanlıyı kıskıvrak yakaladı.

Dövülerek arabası ve parası gasp edildi

İddiaya göre olay geçtiğimiz günlerde Pendik'te gerçekleşti. Gelen bilgilere göre orada ikamet eden Yasin K. isimli bir kişi internet ortamında tanışıp arkadaş olduğu T. Ö. ve S. Y. ile buluşarak evine davet etti. Eve gelen kişilerle bir süre vakit geçiren Yasin K.'nın şüpheli kişilerce kendi evinde oklava ile dövülerek arabası ve parası gasp edildi. Şüpheliler olaydan sonra kayıplara karıştı. Olay sonrası kanlar içinde yerde kalan Yasin K. polisi arayarak yardım istedi. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri eve gelerek Yasin K.'den aldıkları bilgiler doğrultusunda şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Titiz çalışma sonucu olay deşifre oldu

Olayın ardından inceleme başlatan polis ekipleri İstanbul'dan Muğla'ya uzanan gasp olayını büyük bir titizlikle yürüttükleri çalışma sonucu çözdü. Ekipler dedektif gibi yaptıkları araştırma sonrasında şüphelilerin bir istasyondan benzin aldığı ve paraları olmadığı için cep telefonu rehin bıraktıkları bilgisine ulaştı. İstasyonda yapılan incelemenin ardından şüphelilerin benzini aldıktan sonra kaçarak İzmir'e doğru yola çıktığı belirlendi. Şahısların peşinden giden Asayiş Büro Amirliği ekipleri, İzmir'de de yaptıkları araştırma sonrasında şüphelilerin Muğla'da bulunan kız arkadaşlarının yanına gittiklerini tespit etti. Muğla'da araç plakası üzerinde çalışma yapan ekipler, şüphelileri kaldıkları evde kıskıvrak yakalayarak İstanbul'a getirdi.

Benzin istasyonunda yakayı ele verdiler

Şüphelilerin benzin istasyonuna girmesi ve telefonu bırakması kamerada İnternette tanıştıkları Yasin K.'yi darp edip parasını ve arabasını çalarak kayıplara karışan şüphelilerin benzin istasyonuna girdikleri ve cep telefonunu bıraktıkları an güvenlik kameralarına yansıdı. Kameraya yansıyan görüntülerde, Yasin K.'ye ait olan otomobilin benzin istasyonuna girdiği ve şahsın parası olmadığı için cep telefonunu bıraktığı görülüyor.