Bip Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell tarafından geliştirilen Bip Messenger farklı özellikleri ile son dönemlerin en çok ilgi çeken uygulamaları arasında yer alıyor.

Bip Messenger adı ile piyasaya sunulan ve Turkcell tarafından desteklenerek milyonlarca kullanıcıya kısa süre içerisinde ulaşan Bip Messenger, oldukça basit bir kullanıma sahip.

Bip Messenger Nasıl Kullanılır?

Bip Messenger kullanmak isteyen kişilerin bu konuda öncelikle uygulamayı indirmesi gerekiyor. Uygulamayı indirmek için iOS ve Android uygulama mağazalarını kullanması gerekiyor.

Alternatif Bip Messenger İndirme

Bip Messenger indirmek isteyen kişiler için alternatif bir yöntem de bulunmaktadır. Yapılan açıklamalara göre kişilerin BIP yazarak 2222’e göndermesi ile birlikte uygulama yüklenmeye başlayacaktır. Telefonunuz için uygun bir seçim yaptıktan sonra uygulama mağazası üzerinden çok kısa bir süre içerisinde uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bip Messenger Kurulum İşlemleri

Uygulama indirilerek kurulduktan sonra ise kişilerin Bip Messenger uygulamasını açması ve ardından telefon numarasını girmesi gerekir. Telefon numarası girildikten sonra ise kişilerin cep telefonuna bir mesaj gelecektir. Mesajda yer alan onay kodunun sisteme girilmesinin ardından ise Bip Messenger kullanmak mümkün olacaktır.